404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣

Türkiye'nin bir numarali hosting markasi

İlk iPhone bundan tam 8 yıl önce tanıtıldı

Son 10 yıla damgasını vuran çok sayıda telefon tanıtıldı ancak bu noktada Apple’ın ilk iPhone modelini sanırım ayrı bir konuma yerleştirmek gerekir. Tam 8 yıl önce 9 Ocak 2007 tarihinde Apple’ın CEO’su Steve Jobs, San Francisco’daki Moscone West Macworld Conference & Expo’da izleyicilerin önünde sahne aldı ve kabul edelim ya da etmeyelim tanıttığı akıllı telefonla mobil dünyasında bir devrimi gerçekleştirdi.

Geniş ekranı, dokunmatik kontroller, uygulama mağazası gibi detaylarla ön plana çıkan ilk iPhone elbette kusursuz bir telefon değildi fakat birçok üreticiye ışık tuttu.

Bugün gelinen noktada Apple son olarak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı kullanıcıların beğenisine sundu. Yılda duyurduğu bir ya da iki iPhone modeliyle yıllardır dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üretici konumunda bulunan Apple analistler tarafından yayımlanan raporlara göre bu unvanını 2018’e kadar rahat bir şekilde koruyacak.

Bize göre ise Apple çok ciddi hatalar yapmadığı müddetçe akıllı telefon dünyasının en iddialı üreticilerinden biri olmaya devam edecektir.

Son olarak buradan teknolojinin dünyasının haşarı çocuğu Steve Jobs’u bir kez daha saygıyla analım. Alt bölümde ilk iPhone’un tanıtım videosuna göz atabilirsiniz.

Yazar: onehost

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar