Türkiye'nin bir numarali hosting markasi

"Teknoloji Haberleri" kategorisindeki yazıları incelemektesiniz.

WhatsApp kanallar özelliğini bazı ülkelerde kullanıma sundu

WhatsApp kanallar özelliğini bazı ülkelerde kullanıma sundu

WhatsApp, yayınladığı güncellemeyle beraber bazı ülkelerde iOS cihazlarda kanal oluşturma özelliğini kullanıma açtı. Meta, geçtiğimiz haftalarda WhatsApp’in Telegram’a benzeyen kanallar özelliğinin test edildiğini duyurmuştu. Wabetainfo’ya göre, yayınlanan son güncellemenin ardından Whatsapp’in artık Singapur ve Kolombiya’da kanal oluşturma özelliğini kullanıma sunduğu belirtildi. Öte yandan haberde bu özelliğin henüz Singapur ve Kolombiya’daki kullanıcılarla sınırlı olduğu vurgulanırken, kanallar özelliğinin diğer ülkelerde ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yer almıyor.

Threads, iOS cihazlarında ilk güncellemesini aldı

Threads, iOS cihazlarında ilk güncellemesini aldı

Threads, iOS kullanıcıları için ilk güncellemeyi paylaştı. Güncelleme notlarında uygulama içi hataların giderildiği aktarıldı. Meta’nın kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan Threds platformu, iOS cihazlarda hataları gideren bir güncelleme aldı. Gelen güncellemeyle beraber, kullanıcılar artık fotoğraf veya video paylaşımı yaparken yaşanan çökme problemi giderildi. Ayrıca iOS 17’nin beta kullanıcıları için Threads, 10 fotoğraf içeren bir karusel paylaşımı yapılmasına olanak tanıyor. Bu güncellemede büyük yenilikler yer almasada uygulama aksamını bozan bugların düzeltildiği ve Threads’in daha stabil çalıştığı belirtildi.

Çin’den yapay zeka teknolojisine yeni kurallar

Çin’den yapay zeka teknolojisine yeni kurallar

Çin, ChatGPT benzeri yapay zeka tabanlı teknolojilerin kontrolünü sağlamayı amaçlayan kurallar içeren yeni geçici önlemlerin yürürlüğe gireceğini duyurdu. Yapay zeka tabanlı teknolojilerin kullanımını düzenleyen geçici önlemler, Çin Siber Uzay İdaresinin (CAC) liderliğinde, aralarında Eğitim ile Bilim ve Teknoloji Bakanlıklarının da bulunduğu 7 devlet organı tarafından yayınlandı. CAC, kabul edilen düzenlemelerin, yapay zeka tarafından üretilen halka açık fotoğraf, ses ve video gibi içerikleri de kapsadığını açıkladı. Düzenlemeler kapsamında yapay zeka tabanlı teknolojilerin, veri kullanımı, telif hakkı ve kişisel verilerin korunması gibi konulara ilişkin belirtilen kurallara uyması gerektiği ifade edildi.

Samsung’dan Apple Vision Pro’ya rakip gözlük

Samsung’dan Apple Vision Pro’ya rakip gözlük

Apple’ın WWDC 2023’te tanıttığı Vision Pro gözlüklerine Samsung rakip çıktı. Güney Koreli teknoloji şirketinin bir karma gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı ifade edildi. Apple, fiyatı 3500 dolar olarak duyurulan karma gerçeklik gözlükleriyle gündeme gelmişti. SAMSUNG XR GÖZLÜKLERİ TANITABİLİR En yakın rakibi Samsung’un ise 26 Temmuz tarihinde düzenleyceği Galaxy Unpacked etkinliğinde Samsung XR isimli karma gerçeklik gözlüğünü tanıtacağı öne sürüldü.

WhatsApp yeni özelliğini test ediyor: Hareketli avatarlar geliyor

WhatsApp yeni özelliğini test ediyor: Hareketli avatarlar geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaklaşan güncellemesiyle beraber hareketli avatar özelliğini test ediyor. ÖZELLİK TEST AŞAMASINDA WhatsApp’ın hem iOS hem de Android platformlarındaki avatarlarını otomatik olarak oluşturmalarına olanak tanıyan özelliği test ettiği belirtildi. DAHA FAZLA CANLILIK KATMAYI HEDEFLİYOR WhatsApp, canlı avatarlarla iletişim deneyimini geliştirmeyi, çıkartmalara daha fazla canlılık ve kişilik katmayı hedeflediği aktarıldı.

Elon Musk’tan Türkiye’deki deprem için mesaj: Starlink uydularını gönderebiliriz

Elon Musk’tan Türkiye’deki deprem için mesaj: Starlink uydularını gönderebiliriz

Milyarder iş insanı Elon Musk, Türkiye’de yaşanan 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Musk, “Şirketimiz Starlink uydularını Türkiye’ye gönderebilir” dedi. 10 ili vuran 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından SpaceX ve Twitter’ın sahibi Elon Musk’tan da bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Musk, “Türkiye hükümeti onay verir vermez, SpaceX şirketimiz Starlink uydularımızı Türkiye’ye gönderebilir” ifadelerini kullandı.