mobil onay

Türkiye'nin bir numarali hosting markasi

Gözenek Nedir?

Gözenek Nedir?

Gözenek, kişinin deri yapısının üst yüzeyinde bulunan basit ve küçük açıklıklardır.

İnsan vücudu günlük yaşamda birçok bakteri, virüs ve zararlı gazlara maruz kalır. Bu virüs, bakteri ve zararlı gazların vücuda girmesini engelleyen doku deri dokusunda bulunan gözeneklerdir. Salgıladığı yağ sayesinde bir tabaka oluşturur ve zararlı yapıların girmesini engeller.

Büyük Gözenekler Neden Oluşur?

Genelde cildimizde yüz kısmında bulunan büyük gözeneklerin oluşması için birden fazla temel sebep vardır. Kişinin yaşadığı sosyal ortam etkileri, genetik faktörler ve kullanılan tıbbi ilaçların etkisiyle gözenekler büyüyebilir.

Büyük gözenekleri tanımlayacak olursak, genelde vücudu yağlı olan kişilerde gözükür. Fazla yağ salgılanmasından dolayı ölü yağ tabakası birikir. Bu yağların dışa atılması gerektiğinden gözeneklere baskı yapar ve bu baskıyı kaldıramayan gözenekler genişlemeye başlar. Normalde bu yağ tabakasının oluşması zararlı bakterilerin vücuda girmesinde iyi br önleyici olsa da fazla salgılandığı zaman bu problem bir hastalık halini almaya başlar.

Büyük Gözenekler İçin Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Büyük gözeneklere tam etkili bakım çözümü olduğu iddia edilen birçok kozmetik ürün vardır. Kısmi çözüm sağlasalar da bilmeniz gereken bu yapı hiçbir şekilde yok edilemez olduğu gerçeğidir. Bu yüzden doğal tedavi yöntemlerine yönelmeniz hem cildiniz, hem de ekonomik yapınız için daha uygun olacaktır. Büyük gözenekleri tedavi etmek için doğal yöntemleri inceleyecek olursak,

Buz: Büyük gözeneklerin en büyük sebeplerinden biri yağlı cilt yapısı olmasıdır. Evde buzdolabında kalıplara koyduğunuz buzları, makyaj yapmadan önce cildiniz de dolaştırmanız, soğuk etkisiyle cildinize şok etkisi yaparak gözeneklerin daralması gerçekleştirir. Kullanım konusunda ise bir bezin içine sararak cildinize 30 ile 45 saniye arası masaj şeklinde sürün.

Fuller Toprağı: Bazı toprak ve taşların şifa etkisi olduğu bilinmektedir. Fuller toprağı da bu doğal çözülümlerden bir tanesidir. Vücuda sürüldüğü zaman yağlanma oranını dengelediği bilinen toprak, büyük gözenekler için etkili bir doğal tedavi yöntemidir.

Yoğurt: Yoğurt yapısında laktik asit içerir. Bu laktik asitler aşırı yağın, ölü hücrelerin, kirlerin düşmanıdır. Temizleme etkisi sayesinde gözeneklerinizin küçülmesine cildinizin görünümüde pürüzsüz bir hal ortaya çıkmasını sağlar.

Etiketler: Büyük Gözenekler, Gözenekler neden büyür, Gözenekler için tedavi yöntemleri, gözenekleri doğal yoldan tedavi ettirmek

Yazar: onehost

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


mobil onay