Türkiye'nin bir numarali hosting markasi

Wifi şifre öğrenme ve Wifi şifre değiştirme yolları

Wifi şifre öğrenme ve Wifi şifre değiştirme yolları

Herkese merhabalar. Bugünkü yazımızda, sizlere, bilgisayarınızdaki wifi şifresini nasıl öğrenebileceğinizi ve bu şifreyi öğrendikten sonra nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağım.

Bu yazıyı hazırlar iken, help724.com isimli internet adresinden epeyce yararlandım. Hatta Wifi şifre öğrenme sayfasını da sizlere ayrıca tavsiye ederim. Bu sayfa üzerinden, wifi şifre öğrenme ile ilgili çok daha kapsamlı bilgiler almanız mümkün olabilir.

Şimdi öncelikle, Başlat menüsünden çalıştır, yani RUN uygulamasına tıklayınız. Run uygulaması çalışınca, kutucuğa cmd yazınız. Çıkan konsolda size, ipconfig yazmanız gerekecektir. Default Gateway karşısında yazan ip numarasını bir kenara not edin. 192.168.2.1 ya da 192.168.1.1 gibi bir ip olur.

İnternet tarayıcınıza, bu ip numarasını yazıp, modem kullanıcı adı ve şifrenizi girerek, Wifi şifre değiştirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer modeminizin şifresini hatırlamıyorsanız; root, admin, 123456 gibi default şifreleyi deneyiniz. Bu şifreler işe yaramaz ise, modeminizin reset tuşuna basarak, şifresini sıfırlayınız. Modemin sıfırlanmış şifresi, genelde cihazınız üzerinde ya da kitapçığında da yazar.

Wifi

Yazar: onehost

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar